Underdog. Kolejny etap w życiu Łukasza "Jurasa" Jurkowskiego

37-letni Łukasz Jurkowski zadebiutuje w nowej roli. Już jedenastego stycznia w kinach premierę będzie miał film "Underdog", gdzie Jurkowski zagra... siebie samego.

- Czy jestem pracoholikiem? Jestem. Już dawno przestałem się oszukiwać, że jest inaczej. Mam niewiele wolnego czasu dla siebie i rodziny. Ale moja praca daje mi sporą frajdę. I to jest przyjemne. Mam ten komfort, że hobby związane ze sportami walki, przerodziło się w zawód. Lubię próbować nowych rzeczy i nie chcę się ograniczać. Jeśli są fajne projekty i mam wolny termin, to chętnie się angażuję. Jak je wszystkie zbierzemy do kupy, to wychodzi na to, że każdy weekend mam zajęty pracą. Słowem, pracoholik - mówi o sobie Jurkowski.

Juras to człowiek orkiestra w polskim MMA. Jest weteranem tego sportu, bo walczył już w 2004 roku, na pierwszej w historii gali KSW. Od tego czasu wiele się zmieniło, ale Juras wciąż jest blisko MMA. I jako zawodnik (w maju 2017 roku wznowił karierę po kilku latach przerwy), i jako konferansjer, komentator, a także do niedawna trener. Oprócz tego jest ambasadorem i spikerem Legii Warszawa.

- Legia to integralna część mojego życia. Jestem z nią związany od ponad dwudziestu lat. Zacząłem od bycia kibicem - albo mówiąc w definicji rządowo-medialnej: kibolem - co skakał po płotach i krzyczał. Teraz mogę przenieść się na murawę i zarabiam głosem na życie. To fajna historia, piękny film - mówił nam Jurkowski.

Powyższe cytaty pochodzą z rozmowy z Jurkowskim sprzed trzech lat. Wtedy pewnie się jeszcze nie spodziewał, że na początku 2019 roku powstanie film o MMA pt. „Underdog”, a on sam będzie w nim grał. I to będzie grał... samego siebie. Tym razem jednak nie zawodnika, a komentatora. Oczywiście, w duecie z Andrzejem Janiszem, jego przyjacielem oraz legendą polskiego dziennikarstwa.

Co to będzie za film? - Fabuła, w dużej mierze, oparta jest na prawdziwych historiach, często sytuacjach z naszego życia. Scenariusz jest rzeczywistym obrazem świata MMA, zawiera prawdę o tej branży. Ale film nie będzie tylko o napieprzaniu się w klatkach, ale również o rywalizacji, przyjaźni i o miłości. O życiu – mówi Maciej Kawulski, współwłaściciel KSW oraz reżyser „Underdoga”.

Więcej o filmie przeczytasz TU.